AREX na 34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER

34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbyła się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkali się, i dokonali podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce. Swoje systemy zaprezentowała wchodząca skład GRUPY WB spółka AREX. Osią dyskusji podczas debaty inauguracyjnej będzie strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. Omówione zostaną m.in. cele zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej, istota transformacji energetycznej, wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dostaw energii.

Na stoisku promocyjnym GRUPY WB 34. Konferencji Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER
można było zapoznać się z informacjami dot. stacji ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202 opracowaną przez AREX, modułowym magazynem energii BAT-203 i sterownikiem silnika elektrycznego STS-203. Opracowana i produkowana przez AREX dwukierunkowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202 jest wyposażona w złącza CCS, Combo 2 i CHAdeMO. Ładowarka została już wykorzystana do budowy Mobilnego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych zasilanego z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Dzięki pracy dwukierunkowej możliwe jest wykorzystanie stacji do budowy inteligentnych systemów zarządzania energią obiektów, gdzie magazyn pojazdu staje się elementem systemu energetycznego obiektu. Urządzenie PCB-202 przeznaczone jest do zabudowy wolnostojącej jako stacja publicznego ładowania pojazdów elektrycznych. W przypadku wykorzystania pracy dwukierunkowej staje się autonomicznym elementem systemu energetycznego zarządzającego dwukierunkowym przepływem energii pomiędzy magazynem e-pojazdu, a siecią energetyczną obiektu. STS-203 to sterownik silnika elektrycznego o nominalnej mocy wyjściowej 40 kW. Jest przeznaczony do zasilania i sterowania pracą maszyn elektrycznych prądu przemiennego stosowanych w e-pojazdach, elektrycznych maszynach roboczych lub urządzeniach do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Serdecznie dziękujemy którzy odwiedzili nasze stoisko promocyjne na 34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER 2021 i wierzymy, że Państwa oczekiwania zostały zaspokojone.

Czytaj też:

https://www.facebook.com/pg/WBGroupPL