Gdańskie Dni Elektryki 2021

Za nami tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki 2021, które były okazją do spotkania przedstawicieli świata nauki i przemysłu elektroenergetycznego. Organizatorem wydarzenia był Gdański Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W pierwszym dniu GDE równolegle z panelem konferencyjnym prezentowały się przedsiębiorstwa związane z branżą energetyczną. Firma AREX zaprezentowała własne magazyny energii, przekształtniki energetyczne oraz kompletny tor napędowy dedykowany dla potrzeb budowy pojazdów elektrycznych.

 Na zakończenie pierwszego dnia obrad GDE, na terenie Politechniki Gdańskiej w pięknej scenerii dziedzińca Jana Heweliusza,  zorganizowana została uroczysta kolacja branżowa. Miła atmosfera spotkania była doskonałą okazją do odnowienia kontaktów po ponad 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią.

W drugim dniu GDE, odbywającej się w Olivia Business Centre, przedstawiciel Zakładu Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. z Grupy WB zaprezentował referat pt. Zasobniki energii oraz dwukierunkowe przekształtniki energoelektroniczne jako podstawa systemu zarządzania energią (SEMS), którego autorami byli Paweł MILEWSKI, Tomasz BUDA, Gerard WIŚNIEWSK.

Konferencja odbywała się w dwóch głównych blokach tematycznych obejmujących „Nowoczesne rozwiązania w instalacjach, stacjach i liniach elektroenergetycznych” oraz „Kogeneracja i odnawialne źródła energii”.

GDE to kolejna impreza branżowa w której firma AREX promowała swoje kompetencje dedykowane dla branży energetycznej.