AREX GRUPA WB na Defence24 Day 2021

Defence24 Day jest wiodącą konferencją branży obronnej i sektora bezpieczeństwa, poświęconą strategicznym aspektom obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Wydarzenie jest miejscem debaty i wymiany doświadczeń decydentów politycznych, przedstawicieli administracji publicznej, kierownictwa Sił Zbrojnych RP, ekspertów i przemysłu zbrojeniowego.
W tym roku Defence24 Day odbyła się w formule dwudniowej w połączeniu z międzynarodową konferencją naukową oraz wystawą SOFEAST poświęconą siłom operacji specjalnych i ratownictwu pola walki.

GRUPA WB była partnerem głównym konferencji branży obronnej i sektora bezpieczeństwa Defence24 Day. Impreza poświęcona była strategicznym aspektom obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Konferencja Defence24 Day odbyła się z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, który poinformował o planach utworzenia Agencji Uzbrojenia. Agencji Uzbrojenia ma przejąć kompetencje dotychczasowych instytucji odpowiedzialnych za wybór, zakup, modernizację i utylizację sprzętu wojskowego.

Podczas tegorocznej konferencji Defence24 Day, Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.oGRUPA WB zaprezentował rodzinę, modułowych, zdalnie sterowanych systemów uzbrojenia obejmującą stanowiska ZSU-01 i ZSU-03. Jest to rodzina zdalnie sterowanych stanowisk strzeleckich o modułowej konstrukcji, opracowanych przez AREX GRUPA WB, a ZSU-01 to lżejsza, prostsza oferta, skierowana do odbiorców zwracając uwagę koszt-efekt. Z kolei ZSU-03 to cięższe i bardziej zaawansowana konstrukcja, przygotowana do zastosowania w złożonych warunkach współczesnego pola walki z myślą. ZSU-01 może być uzbrojone w broń strzelecką kal. 5,56mm-12,7 mm lub granatnik maszynowy kal. 40 mm, zaś ZSU-03 może być uzbrojone nawet w 30 mm armatę. Wszystkie stanowiska strzeleckie mogą być uzbrojone w jedną lub dwie sztuki uzbrojenia strzeleckiego (w wypadku ZSU-03 także armatę i karabin maszynowy), a opcjonalnie również w przeciwpancerne pociski kierowane.

osiadają one nowoczesny system kierowania ogniem z kanałem TV i termowizyjnym, dalmierzem laserowym oraz układem stabilizacji. Proponowane są 3 różne modele, które mogą zostać skonfigurowane zgodnie z potrzebami użytkownika. Różnią się one pod względem masy, możliwości uzbrojenia oraz dodatkowego wyposażenia. Wszystkie powstały z myślą o łatwej zabudowie
i integracji na różnego typu pojazdach, a także stanowiskach stanowiących systemy stacjonarnej obrony obiektów lądowych.

Czytaj też:

https://www.defence24.pl/duzy-kaliber-na-defence24-day-foto