AREX GRUPA WB na TRAKO 2021

W dniach 21 do 24 września 2021 roku, na terenie centrum konferencyjno-wystawienniczego AmberExpo w Gdańsku odbyły się 14, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego. Udział w targach pozwolił zapoznać się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami, poziomem rozwoju systemów transportowych i infrastruktury kolejowej.

Podczas tegorocznych targów AREX należący do Grupy WB zaprezentował swoje rozwiązania dot. systemów kolejowych i energoelektronicznych. Na TRAKO odbyła się premiera opracowanego przez AREX systemu LMP przeznaczonego do oświetlenia terenów kolejowych, a także zaprezentowano ładowarkę PBC-202, magazyn energii BAT-203 i sterownik silników elektrycznych STS-203.

Podczas tegorocznych targów TRAKO po raz pierwszy AREX pokazał system LMP przeznaczony do sterowania oświetleniem terenów kolejowych, który jest wynikiem projektu: „Opracowanie innowacyjnego systemu zarządzania infrastrukturą oświetleniową na sieci zarządzanej przez PLK S.A”, realizowanego w ramach BRIK (Badania i Rozwój w Infrastrukturze Kolejowej) – konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ogłoszonego w 2017 roku.

Poza produktami dedykowanymi ściśle na rynek kolejowy AREX zaprezentował także szybką, dwukierunkową stację ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202. Pierwszego wdrożenia produktu dokonano na terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, w którym wykorzystano ładowarkę do budowy Mobilnego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych zasilanego z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Dwukierunkowość pracy ładowarki PBC-202 pozwala na jej użycie do budowy inteligentnych systemów zarządzania energią obiektów, w których pojazd elektryczny może stanowić zasobnik energii elektrycznej wyprodukowanej np. ze źródeł odnawialnych. Kolejnym prezentowanym produktem jest magazyn BAT-203 którego budowa jest modułowa oparta na standardzie kaset RACK 19”. System składa się z nadrzędnego układu zarządzania energią i modułów bateryjnych (których ilość dobiera się pod potrzeby klienta), nadzorowanych przez układ balansera pasywnego. Magazyn BAT-203 można zastosować do zadań wymagających dużych zasobników energii elektrycznej: instalacji zasilania gwarantowanego lub stacjonarnych magazynów energii. Na stoisku prezentowano też falownik STS-203 przeznaczony do sterowania silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi. Budowa falownika zapewnia jego pracę w trudnych warunkach środowiskowych dzięki czemu produkt nadaje się do budowy torów napędowych pojazdów elektrycznych maszyn roboczych.

W ramach Targów TRAKO Centralne Kolegium Sekcji Trakcji Elektrycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich zorganizowało seminarium, na którym Członek Zarządu spółki AREX Tomasz Buda omówił rozwiązania firmy w zakresie stacji ładowania pojazdów elektrycznych wspomaganych lokalnymi magazynami energii.

Podczas targów TRAKO stoisko firmy AREX cieszyło się szerokim zainteresowaniem odwiedzających co pozwoliło na odnowienie i nawiązanie nowych kontaktów handlowych w trudnym dla branży okresie związanym z pandemią COVID-19.

Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska podczas TRAKO 2021.

Czytaj też:

https://milmag.pl/zaiup-arex-z-grupy-wb-na-targach-trako/