AREX GRUPA WB na ENERGETAB 2021

Za nami 34. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB 2021. W Bielsku-Białej, na których zadebiutowały zaawansowane rozwiązania GRUPY WB związane z elektroenergetyką, elektromobilnością i systemami komunikacyjnymi. Swoje systemy zaprezentowała też wchodząca skład GRUPY WB spółka AREX.

Energetab to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, a zarazem było to jedno z najważniejszych miejsc spotkań z czołowymi przedstawicielami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw energetyki zawodowej i przemysłowej oraz projektantami czy dostawcami usług.

Na Energetab 2021 zadebiutowała opracowane przez AREX GRUPA WB stacja ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202, modułowy magazyn energii BAT-203 i sterownik silnika elektrycznego
STS-203. Opracowana i produkowana przez AREX GRUPA WB dwukierunkowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202 jest wyposażona w złącza CCS, Combo 2 i CHAdeMO. Ładowarka została już wykorzystana do budowy Mobilnego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych zasilanego z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Dzięki pracy dwukierunkowej możliwe jest wykorzystanie stacji do budowy inteligentnych systemów zarządzania energią obiektów, gdzie magazyn pojazdu staje się elementem systemu energetycznego obiektu.

Urządzenie PBC-202 przeznaczone jest do zabudowy wolnostojącej jako stacja publicznego ładowania pojazdów elektrycznych. W przypadku wykorzystania pracy dwukierunkowej staje się autonomicznym elementem systemu energetycznego zarządzającego dwukierunkowym przepływem energii pomiędzy magazynem e-pojazdu, a siecią energetyczną obiektu.

BAT-203 to magazyn energii o pojemności znamionowej 65,3 kWh. Został umieszczony
w kompaktowej obudowie opartej na standardzie kaset RACK 19”, co umożliwia łatwą obsługę serwisową. Składa się z nadrzędnego układu zarządzania energią i siedemnastu modułów bateryjnych, nadzorowanych przez wbudowany układ balansera pasywnego. BAT-203 przeznaczony jest do zastosowań wymagających dużych zasobników energii elektrycznej, jak instalacji zasilania gwarantowanego lub stacjonarnych magazynów energii.

STS-202 to sterownik silnika elektrycznego o nominalnej mocy wyjściowej 40 kW. Jest przeznaczony do zasilania i sterowania pracą maszyn elektrycznych prądu przemiennego stosowanych w e-pojazdach, elektrycznych maszynach roboczych lub urządzeniach do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Serdecznie dziękujemy którzy odwiedzili nasze stoisko na ENERGETAB 2021 i wierzymy,
że Państwa oczekiwania na targach zostały zaspokojone.

Czytaj też:

https://www.elektro.info.pl/artykul/targi/172544,nowosci-grupy-wb-na-targach-energetab