SEMS – Inteligentny system zarządzania energią

Zestawy paneli fotowoltaicznych

Skalowalny system pozyskiwania energii słonecznej, umieszczony na dachu obiektu lub na dachach wiat parkingowych
lokowanych przy obiektach.

System nadzorowania SEMS

System nadzorczy pozwala na zarządzanie i nadzorowanie
pracy systemu SEMS. Przede wszystkim umożliwia bieżącą
ocenę działania systemu.

Zespolony moduł bateryjny 3,84 kWh

 

Moduł bateryjny został zintegrowany w kompaktową obudowę opartą na standardzie kaset RACK 19”, zawiera 12 ogniw 100 Ah (wraz z elektronicznymi systemami monitorowania i aktywnego nadzoru bezpiecznego procesu ładowania i rozładowania. 

Dwukierunkowy przekształtnik sieciowy z funkcją korekcji współczynnika mocy

 

Przekształtnik sieciowy pracuje dwukierunkowo i zarządza przepływem energii pomiędzy siecią publiczną (3×400 V / 230 V) a wewnętrzną siecią DC (750 V).

Dwukierunkowa stacja ładowania 50kW

 

Szybka stacja ładowania pojazdów (50kW DC) wyposażona jest w złącza CCS-2 oraz CHAdeMO zgodnie z dopuszczonymi w EU standardami ładowania pojazdów elektrycznych.

Kontener

 

W tej opcji systemu moduły wykonawcze systemów energetycznych, energoelektroniki oraz magazynu energii mogą być zabudowane w wolnostojącym, klimatyzowanym kontenerze.

Magazyn energii 65 kWh

 

W podstawowej wersji magazyn BAT-203 składa się z połączonych szeregowo modułów BMU-203 budując system zasilania DC o nominalnym napięciu pracy ok 650 V, pojemności 65 kWh i dopuszczalnej  obciążalności do 300 A (do 200 kW).

 

Dwukierunkowy moduł przetwornicy izolowanej DC-DC

 

Dwukierunkowy moduł izolowanej przetwornicy DC/DC dedykowany jest do ładowania i rozładowywania nowoczesnych magazynów energii zbudowanych w oparciu o ogniwa litowe lub superkondensatory.

 

Stacja ładowania AC-22 kW

 

Dla starszych typów pojazdów możliwe jest ładowanie AC zarówno 1-fazowe 230 V (z mocą do 6,7 kW) jak i 3-fazowe 3×230 V (z mocą do 22 kW).

 

 

 

Przyścienne szafy przemysłowe

 

W tej opcji systemu moduły wykonawcze systemów energetycznych, energoelektroniki oraz magazynu energii są zabudowane w szafach przyściennych.