GRUPA WB na targach DSA

GRUPA WB prezentowała swoje rozwiązania na DSA 2024 w Kuala Lumpur, jednych z największych targach branży obronnej w Azji. W pawilonie pokazano systemy bezzałogowe, systemy komunikacji i łączności oraz zdalnie sterowany system uzbrojenia, zwiększający świadomość sytuacyjną i zdolność rażenia nawet lekkich pojazdów.

Nowością, która została po raz pierwszych pokazana w Malezji jest zdalnie sterowany system uzbrojenia ZMU-05. Bezzałogowa wieżyczka opracowana przez spółkę AREX może być uzbrojona w wielkokalibrowy karabin maszynowy Browning M2 i pochodne.

Dzięki zastosowaniu celowniczej głowicy optoelektronicznej ZMU-05 zwiększa świadomość sytuacyjną załogi pojazdu, może być także połączone z modułem sztucznej inteligencji EYEQ LAND oraz zdalnie sterowane za pomocą osobistego systemu dowodzenia i obserwacji U-GATE.

Licznie odwiedzane stoisko GRUPY WB znajdowało się w hali 6 (6530). Podczas targów DSA gościli na nim wysocy rangą przedstawiciele malezyjskich dowództw wojsk pancernych, wojsk łączności, wojsk lotniczych armii, marynarki wojennej, szefostwa działów zakupów sił zbrojnych, biura premiera Malezji, jak też reprezentacji współpracujących spółek, jak DEFTECH/DRB HICOM, czy Open Apps.

Międzynarodowe targi DSA (Defence Services Asia) są jednym z najważniejszych wydarzeń dedykowanych promocji sektora przemysłu obronnego i bezpieczeństwa w Azji. Przedsięwzięcie współorganizowane jest cyklicznie od 1988 roku, już od lat we współpracy z malezyjskimi resortami publicznymi – Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.

Udział w targach DSA biorą wystawcy z całego świata, co pozwala na przedstawienie oferty polskiego sektora obronnego i zapoznanie się z nią zarówno przez właściwe instytucje malezyjskie, jak i reprezentujące państwa sąsiednie, a także potencjalnych partnerów biznesowych z tego obszaru.