Podzespoły

Joystick JAM-03

Joystick JAM-03 to rozwiązanie wykorzystywane w systemach kontroli i sterowania uzbrojeniem. Nowoczesny system pomiaru położenia gwarantuje wysoką precyzję zadawania parametrów w układach regulacji i sterowania napędami elektrycznymi. Dzięki temu używany jest on do budowy systemów wymagających wysokiej dokładności naprowadzania.

Konstrukcję mechaniczną joysticka wykonano z metali lekkich i stali odpornej na korozję. Natomiast mechanizm i układy elektroniczne chronione są elastyczną osłoną wykonaną ze specjalnej mieszanki silikonowej odpornej na zmienne warunki atmosferyczne i bardzo niskie temperatury. Stosowane w rękojeści przełączniki odporne są na działanie wody i zanieczyszczeń. Projekt rękojeści oferuje bardzo szeroki wachlarz możliwości obsady przycisków i przełączników zapewniając bardzo dobrą ergonomię pracy operatora.

Joystick JAM-03 został już wykorzystany w wielu rozwiązaniach o przeznaczeniu wojskowym, takich jak Moździerz Samobieżny 120 mm RAK, Zdalnie Sterowany Moduł Uzbrojenia ZSMU-1276, Przeciwlotniczy Zestaw Artyleryjsko-Rakietowy ZUR-23-2KG.

Pulpit operatorski PUL-04 przeznaczony jest do nadzorowania oraz obrazowania stanu urządzeń prowadzenia ognia, takich jak działka, armaty czy moździerze samobieżne oraz do sterowania nimi.

Konstrukcja pulpitu uwzględniająca obudowę wykonaną z materiału o grubości 92mm, a także umieszczenie złącz od spodu urządzenia pozwala na montaż w trudno dostępnych miejscach. Natomiast sposób wykonania obudowy nie wymaga dodatkowej przestrzeni do chłodzenia. 

Innowacyjność rozwiązania umożliwia współpracę dwóch pulpitów PUL-04, gdzie jeden pełni funkcje kontrolne (nadrzędny), a drugi (podrzędny) pozwala na obserwację aktualnego stanu pracy i podglądu wskazań pulpitu nadrzędnego

Pulpit operatorski PUL-04

Wolant WAC-02

WAC-02 to nowoczesny typ manipulatora. Rozwiązanie cechujące się dużą dokładnością przy pracy w trudnych warunkach środowiskowych, dlatego może być wykorzystywane w zaawansowanych systemach wymagających precyzyjnego sterowania.

Zasadnicza część konstrukcji urządzenia wykonana została z metali lekkich i stali odpornej na korozje. Natomiast mechanizm oraz układy elektroniczne chronione są elastyczną osłoną wykonaną ze specjalnej mieszanki silikonowej. Wykonanie takie zapewnia trwałość oraz wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne i bardzo niskie temperatury.

Manipulator WAC-02 wykorzystany został między innymi na Morskim Zestawie Artyleryjsko-Rakietowym ZU-23-2MR. 

Zasilacze

Oferta firmy AREX w zakresie układów zasilania zbudowana jest z następujących rozwiązań: przetwornice napięcia prądu DC/DC oraz AC/DC, izolowane zasilacze prądu stałego, w tym urządzenia posiadające trzy napięcia wyjściowe, a także blok podtrzymania zasilania podczas krótkotrwałych zaników zasilania. Wszystkie produkty przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatur bez konieczności dodatkowego chłodzenia z zewnątrz, a ich wysoki stopień ochrony zabezpiecza przed działaniem wody i zanieczyszczeń.

Zasilacz izolowany BZ-05             

Blok podtrzymania zasilania BPZ-01

Zasilacz izolowany MC01            

Zasilacz VINV-01                              
         

Zasilacz VBZ-01