Aktualności

Konferencja Naukowo Techniczna „Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym – NOVKOL 2021 Zakopane.

Miło nam poinformować, że w dniach 29 listopada - 5 grudnia 2021 roku w Budapeszcie odbyła się międzynarodowa Wystawa i Szczyt Zrównoważonego Rozwoju  Planet Budapest 2021 (Planet Budapest 2021 Sustainability Expo and Summit). Planet Budapest 2021 to wspólne wydarzenie Krajów Wyszehradzkich, a skupiające się na zrównoważonym rozwoju, w którym kilka tysięcy uczestników z Europy Środkowej i całego świata.

34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbyła się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkali się, i dokonali podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce. Swoje systemy zaprezentowała wchodząca skład GRUPY WB spółka AREX. Osią dyskusji podczas debaty inauguracyjnej będzie strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. Omówione zostaną m.in...

Za nami tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki 2021, które były okazją do spotkania przedstawicieli świata nauki i przemysłu elektroenergetycznego. Organizatorem wydarzenia był Gdański Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W pierwszym dniu GDE równolegle z panelem konferencyjnym prezentowały się przedsiębiorstwa związane z branżą energetyczną. Firma AREX zaprezentowała własne magazyny energii, przekształtniki energetyczne oraz kompletny tor napędowy dedykowany dla potrzeb budowy pojazdów elektrycznych.

Defence24 Day jest wiodącą konferencją branży obronnej i sektora bezpieczeństwa, poświęconą strategicznym aspektom obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Wydarzenie jest miejscem debaty i wymiany doświadczeń decydentów politycznych, przedstawicieli administracji publicznej, kierownictwa Sił Zbrojnych RP, ekspertów i przemysłu zbrojeniowego.
W tym roku Defence24 Day odbyła się w formule dwudniowej w połączeniu z międzynarodową konferencją naukową oraz wystawą SOFEAST poświęconą siłom operacji specjalnych i ratownictwu pola walki.

W dniach 21 do 24 września 2021 roku, na terenie centrum konferencyjno-wystawienniczego AmberExpo w Gdańsku odbyły się 14, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego. Udział w targach pozwolił zapoznać się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami, poziomem rozwoju systemów transportowych i infrastruktury kolejowej.

Za nami 34. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB 2021. W Bielsku-Białej, na których zadebiutowały zaawansowane rozwiązania GRUPY WB związane z elektroenergetyką, elektromobilnością i systemami komunikacyjnymi. Swoje systemy zaprezentowała też wchodząca skład GRUPY WB spółka AREX.

Energetab to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, a zarazem było to jedno z najważniejszych miejsc spotkań z czołowymi przedstawicielami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw energetyki zawodowej i...

Za nami dni pełne prezentacji, ważnych wizyt i rozmów podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach. Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Sp. z o.o. AREX GRUPA WB pokazała na wystawie zewnętrznej swój potencjał i rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, które mogą być wdrożone w Polsce i na świecie. MSPO od lat stanowi miejsce spotkań potentatów światowego przemysłu obronnego.

W dniu 10 grudnia 2019 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Konsultacyjnej Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie Zakładu Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. w Gdyni na zaproszenie p. Tomasza Budy, Członka Zarządu i Dyrektora Operacyjnego spółki.

Konferencja: „Nowoczesne technologie w realizacji projektów inwestycyjnych transportu kolejowego”