Aktualności

W Wiadomościach Elektrotechnicznych nr 02/ 2022 (DOI 10.15199/74.2022.2.5) opublikowany został artykuł nt. Innowacyjny system zarządzania infrastrukturą oświetleniową na sieci zarządzanej przez PKP PLK S.A. W artykule kierownik projektu - Tomasz Myzia, zaprezentował założenia, koncepcje i rozwiązania techniczne związane z projektem systemu zarządzania, sterowania i monitorowania oświetlenia terenów kolejowych w skali obszaru działania Spółki PKP PLK. Ideą tego projektu jest wykorzystanie nowoczesnych...

Targi Polsecure 2022 będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą GRUPY WB.

COMBATMATE to opancerzony wóz, który zadebiutował na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Wóz ten to efekt kooperacji GRUPY WB ze spółką Bruisertech z Republiki Południowej Afryki. Historia współpracy GRUPY WB z producentami południowoafrykańskimi sięga ponad dekady.

W miesięczniku naukowym "Napędy i sterowanie 12/2021" ukazał się artykuł (Identyfikator YADDA bwmeta1.element.baztech-c65dff18-1f18-4ea5-90f7-531262aa2ca2) pt. Układ napędowy dla pojazdów dostawczych i specjalistycznych jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku elektromobilnego. Dynamiczny rozwój rynku pojazdów elektrycznych, spowodowany wprowadzeniem ograniczeń legislacyjnych, związanych z ograniczeniem emisji spalin generowaną przez układy napędowe stosowane w pojazdach, przyczynia się do rozwoju nowych technologii układów napędowych. Przedsięwzięcia podejmowane przez Zakład...

W Wiadomościach Elektrotechnicznych nr 12/ 2021 (DOI 10.15199/74.2021.12. ) opublikowany został artykuł nt. Zastosowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych wspomaganych lokalnym magazynem energii w obszarach z miejską siecią trakcyjną. W artykule prezentowane są rozwiązania związane z infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych. W obszarach miejskich zaobserwować można najbardziej dynamiczny wzrost liczby rejestracji pojazdów elektrycznych, w tym w dużej części autobusów elektrycznych.

Konferencja Naukowo Techniczna „Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym – NOVKOL 2021 Zakopane.

Miło nam poinformować, że w dniach 29 listopada - 5 grudnia 2021 roku w Budapeszcie odbyła się międzynarodowa Wystawa i Szczyt Zrównoważonego Rozwoju  Planet Budapest 2021 (Planet Budapest 2021 Sustainability Expo and Summit). Planet Budapest 2021 to wspólne wydarzenie Krajów Wyszehradzkich, a skupiające się na zrównoważonym rozwoju, w którym kilka tysięcy uczestników z Europy Środkowej i całego świata.

34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbyła się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkali się, i dokonali podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce. Swoje systemy zaprezentowała wchodząca skład GRUPY WB spółka AREX. Osią dyskusji podczas debaty inauguracyjnej będzie strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. Omówione zostaną m.in...

Za nami tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki 2021, które były okazją do spotkania przedstawicieli świata nauki i przemysłu elektroenergetycznego. Organizatorem wydarzenia był Gdański Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W pierwszym dniu GDE równolegle z panelem konferencyjnym prezentowały się przedsiębiorstwa związane z branżą energetyczną. Firma AREX zaprezentowała własne magazyny energii, przekształtniki energetyczne oraz kompletny tor napędowy dedykowany dla potrzeb budowy pojazdów elektrycznych.

Defence24 Day jest wiodącą konferencją branży obronnej i sektora bezpieczeństwa, poświęconą strategicznym aspektom obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Wydarzenie jest miejscem debaty i wymiany doświadczeń decydentów politycznych, przedstawicieli administracji publicznej, kierownictwa Sił Zbrojnych RP, ekspertów i przemysłu zbrojeniowego.
W tym roku Defence24 Day odbyła się w formule dwudniowej w połączeniu z międzynarodową konferencją naukową oraz wystawą SOFEAST poświęconą siłom operacji specjalnych i ratownictwu pola walki.

W dniach 21 do 24 września 2021 roku, na terenie centrum konferencyjno-wystawienniczego AmberExpo w Gdańsku odbyły się 14, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego. Udział w targach pozwolił zapoznać się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami, poziomem rozwoju systemów transportowych i infrastruktury kolejowej.